دسته‌بندی نشده

حقایق جالب کیک و شیرینی

حقایق جالب کیک و شیرینی چه می‌تواند باشد؟! در این مقاله برای خوانندگان موشکاف کیک ساز از چهار گوشه‌ی جهان حقایق جالب کیک و شیرینی را گلچین کرده‌ایم. با کیک ساز همراه باشید.

در دنیا مشکل بتوان کسی را یافت که کیک و شیرینی را دوست نداشته باشد. هیچ‌یک از ما نمی‌توانیم به کیک و شیرینی نه بگوییم! هم‌چنین در مورد این خوردنی‌های دوست‌داشتنی حقایقی وجود دارد که شاید تا به حال نشنیده باشید.

اصل و نسب کیک

بنا به روایاتی، اصلِ کلمه‌ی کیک (Cake) از کلمه‌ی اسکاندیناویاییِ (نروژیِ) “کاکا” (kaka) به زبان انگیسی راه یافته است. هم‌چنین دیکشنری آکسفورد ریشه‌ی کلمه‌ی “کیک” (cake) را تا قرن سیزدهم میلادی تعقیب کرده است.

کیک قــرون وسطـی

در قرون وسطی و در اروپا کلمه‌ی کیک (cake) به نوعی از نان گفته میشده که هر دو طرفش به خوبی پخته و سفت شده باشد!

اولیــن کیــک های تاریـــخ

نشانه‌هایی از کیک‌های اولیه، ابتدا در نزد مصریان و سپس رومیان مشاهده شده است. در روم باستان و قبل از باب شدن رسمیِ کیک عروسی در مراسم ازدواج ، به نشانه‌ی برکت همسر، بر سرِ عروس تکه‌های نان می‌ریختند (یا بنا به روایاتی نان را می‌شکستند!) این رسم در نقاط دیگر جهان و به شکل‌های دیگر مانند ریختن دانه‌های برنج و یا قند‌سابی بر سر عروس از دیرباز تاکنون ادامه دارد. هم‌چنین در روم باستان در ابتدا کیک در معبد و به خدایانی که می‌پرستیدند تقدیم میشده است.
Summer-Sangria-Cake-4
Vegan-Mug-Cake-11

البته بدیهی است که ما چنین کاری را به خوانندگان سایت شیرینی قصر توصیه نمی‌کنیم!

شکـل هندســی کیــک

از دیگر حقایق جالب کیک و شیرینی شکل هندسی آن‌هاست. آیا این سوال برایتان پیش آمده که چرا کیک‌ها در اکثر موارد به شکل گِرد ساخته می‌شوند؟

علت این امر اعتقادات انسان‌های عصر باستان در مورد خورشید و ماه و تقدسی بود که برای آن‌ها قایل بودند آن‌ها خورشید و ماه را نمادی از زندگی و مقدس می‌دانستند و به همین خاطر کیک‌ را نیز شبیهِ آن‌ها و به صورت گِرد می‌ساختند. هم‌چنین آرزو نمودن در دل و فوت کردن شمعِ روی کیک‌ها نیز از دیرباز در بین رومیان باستان رواج داشت و فلسفه‌ی آن، فرستادن تقاضا و آرزوهایشان با شعله و دود شمعِ خاموش شده به نزد خدایان برای برآورده شدنشان بود!

اولیـن دستــور پخت کیــک

به نظر شما نخستین دستور کیک‌پزیِ مدرن را چه کسی و در چه زمانی نوشته است؟

طبق اسناد موجود، در سال ۱۷۹۶ خانمی  به نام “اِمیلیا سیمِنس” “Amelia Simmons در کتاب “آمریکن کوک”  American Cooke برای نخستین بار مطالبی در مورد “یک فنجان کیک”  نوشته است که شاید منظورش نوعی کاپ کیکِ Cup Cake اولیّه بوده باشد!

کیک مادربزرگ فقط برای خانم ها

هفتمین حقایق جالب کیگ و شیرینی مربوط به اسلاوها و مردم کشورهای اروپای شرقی است. آن‌ها نوعی دستور پخت کیکی سنتی به نام “بابکا” دارند که دارای دستور پخت عجیبی است. معنای “بابکا” در زبان اوکراینی و زبان‌های هم‌جوار این کشور به معنای “مادربزرگ” است. این کیک در اعیاد مهمی هم‌چون عید نوئل پخته می‌شود و در تهیه‌ و پخت آن فقط زن‌ها باید شرکت می‌داشتند و هیچ مردی نباید به آشپزخانه و یا محل آماده‌سازی و پخت کیک “بابکا” وارد میشد. عجیب‌تر این است که در هنگام پخت کیک “بابکا” هیچ گفتگو و یا سر و صدایی نیز نباید وجود میداشت!

 این کیک سنتی به صورت ساده، شکلاتی یا وانیلی تهیه می‌شود و معمولاً حاوی محتویات خاصی نیست و قسمت بیرونی آن با بادام، شکر و یا میوه‌های مختلف تزیین می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *